ad-dictions

A Hundred Years of Modernity raflarda…

Modernity-frontModernist paradigmanın yüz yılını şiirsel bir anlatıyla çözümleyen Faruk Birtek’in “yıllardır beklenen” kitabı A Hundred Years of Modernity 1889-1989 – A Paradigm Story nihayet raflarda. Birinci baskı sınırlı sayıda Pandora Kitabevi’nde. Satın almak için: https://pandora.com.tr/kitap/hundred-years-of-modernity-a-paradigm-story-a-treatise-in-sociology/667252

 

Advertisements

Bir Mücadele Gazetası! trailer…

 

“Bir Mücadele Gazetası!” belgeselinden bir trailer.

“Bir Mücadele Gazetası! Demokrat İzmir” kitabından yola çıkan belgesel, yakın dönem Türk basın tarihine, Türkiye’nin yerel basın pratiklerine ve yakın dönem siyasî tarihine İzmir’den bir pencere açıyor.

Proje tasarım: Etem Şahin, İlyas Hayta

Proje direktörü: Aytaç Demirci

Müzik: Arnold Schönberg
Klavierstücke, Op. 11 (1909): I. Mäßige Viertel

Kasım 2018

Mustafa Kemal’den Atatürk’e

Çocukluğundan itibaren Mustafa Kemal Atatürk’ün karakterini şekillendiren gelişmeler, düşüncelerinin zaman içindeki evrimi, aşkları ve tutkuları, gençlik yıllarının az bilinen yönleri, siyasi ve askeri pratiklerinden kesitler eşliğinde Mustafa Kemal’den Atatürk’e kitabında. Semih S. Tezcan’ın kaleme aldığı kitap, bir Osmanlı subayı olan Mustafa Kemal’in, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e dönüşmesi hikâyesini görsel bir zenginlik eşliğinde anlatıyor.

Mustafa Kemal’den Atatürk’e, Yüksek Öğrenim Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın himayesinde adedict tarafından hazırlandı.

mak12